Menuclose

Czy podoba Ci sie rezerwacja telefoniczna?

Zadzwon do nas teraz !

Bilet lotniczy - Czesto zadawane pytania

Wpisz swoje pytanie w polu wyszukiwania lub spójrz na tematy w kategoriach.

search

Jakie są granice bagażu ręcznego w samolotach?

Linie lotnicze na ogół nie pobierają żadnych dodatkowych opłat za bagaż ręczny. Bagaż ręczny musi mieć rozmiar 55 x 40 x 23 cm i maksymalnie 8 kg. Bagaż przekraczający określony limit może podlegać dodatkowej opłaty. Prawie wszystkie linie lotnicze mają podobne zasady dotyczące bagażu ręcznego. Na przykład pasażerowie podróżujący w klasie biznesowej mają prawo do 2 kawałków bagażu podręcznego, nieprzekraczającego 8 kg, podczas gdy pasażerowie podróżujący w klasie komfortowej i taryfy klasy ekonomicznej mają prawo do noszenia 1 kawałka bagażu ręcznego 8 kg.

 

Niezależnie od klasy lotniczej lub statusu karty, elementy wymienione poniżej są akceptowane jako jeden kawałek bagażu podręcznego i mogą być noszone bezpłatnie.

 

 

Torebka mężczyzn/kobiet

 

Mały aparat lub aparat

 

Wózki dziecięce

 

Tablet, laptop

 

Parasole (z wyjątkiem ostro spiczastych parasoli)

 

Jeśli wózki dziecięce (główne okrążenia) nie pasują do siedzenia w samolocie, zostaną one zabierane do sekcji bagażu samolotu bez opłat.

 

Płynne zasady w bagażu kabinowym

 

Płyty, które nosisz w kabinie, można przenosić w maksymalnie 100 ml pojemników. Możesz nosić wszystkie płynne pojemniki w przezroczystych torbach nieprzekraczających 1 litra o wielkości 20 x 20 cm, z przymocowanym zamkiem błyskawicznym. Każdy pasażer ma prawo nosić tylko jedną z tych toreb. Jednocześnie twoje płyny są również sprawdzane na urządzeniu rentgenowskim. Istnieją wyjątki dotyczące żywności i leków dla niemowląt w zasadach przenoszenia płynów w bagażu kabinowym. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, dopuszczalne jest noszenie wystarczającej ilości płynnej żywności na czas lotu.

 

Zabronione przedmioty w bagażu ręcznym

 

Broń wszelkiego rodzaju średnicy

 

Spiczaste, ostre broń i przedmioty

 

Materiały wybuchowe i łatwopalne substancje

 

Przedmioty takie jak patyki, łopaty, kajdanki, iskata, deskorolki, zapasy rybackie

 

Deski surfingowe

 

Kwasy i baterie płynne

 

Substancje radioaktywne

 

Suchy lód

 

Substancje własne

 

Gaśnice

 

Spraye odstraszające dla psów

 

Trucizny i pestycydy